Zárubne

Obložkové zárubne

K dverám dodávame niekoľko typov zárubní:

Obložková zárubňa k falcovým dverám

Zárubne sú vyrobené z MDF materiálu v rovnakých dekoroch ako interiérové dvere so 45 ° spojom.
Zárubňa s označením ORS1 – hranaté krycie lišty, 60 mm profil.
Zárubňa s označením ORS2 – oblé krycie lišty, 60 mm profil.
Zárubňa s označením ORS8 – hranaté krycie lišty, 80 mm profil

Zárubňa hranatá
Zárubňa oblá

Obložková zárubňa k bezfalcovým dverám

v hranatom designe je vyrobené z MDF materiálu v rovnakých dekoroch ako bezfalcové interiérové dvere so skrytými pántami s klasickou šírkou profilu 60 mm so 45 ° spojom – možnosť vyhotoviť zárubňu aj v širšom 80 mm profile.
Označenie bezfalcovej zárubne je ORS7 – hranatá krycia lišta, 60 mm profil.
Označenie bezfalcovej zárubne je ORS10 – hranatá krycia lišta, 80 mm profil.

Zárubňa pre bezfalcové dvere

Obložková zárubňa pre posuvné dvere na stenu

v hranatom designe – zárubňa bez pántov a tesnenia s dorazovou lištou je určená pre posuvné dvere na stenu, je vyrobená z MDF materiálu v rovnakých dekoroch ako interiérové dvere s klasickou šírkou profilu 60 mm so 45 ° spojom – možnosť vyhotoviť zárubňu aj v širšom 80 mm profile. Označenie profilu zárubne ORS3 – 60 mm profil, ORS9 – 80 mm profil.

Zárubňa hranatá

Obložková zárubňa slepá

v hranatom alebo oblom designe – zárubňa bez pántov a tesnenia na obkladanie stavebných otvorov, bez inštalácie dverí je vyrobená z MDF materiálu v rovnakých dekoroch ako interiérové dvere s klasickou šírkou profilu 60 mm so 45 ° spojom – možnosť vyhotoviť slepú zárubňu aj v širšom 80 mm profile, alebo s krycou lištou oblou.

Zárubňa hranatá
Zárubňa oblá

Zárubňa pre obklad stavebného puzdra

v hranatom designe – zárubňa určená pre obloženie stavebného puzdra je vyrobená z MDF materiálu v rovnakých dekoroch ako interiérové dvere s klasickou šírkou profilu 60 mm so 45 ° spojom – možnosť vyhotoviť zárubňu aj v širšom 80 mm profile.

Zárubňa pre obklad stavebného puzdra

Obklad kovovej zárubne

je zárubňa určená na inštaláciu na pôvodnú kovovú zárubňu v hranatom designe. Je vyrobená z MDF materiálu v rovnakých dekoroch ako interiérové dvere s klasickou šírkou profilu 60 mm so 45 ° spojom. Označenie zárubne je ORS5.

Obklad kovovej zárubne rez
Obklad kovovej zárubne
p

Odporúčanie

Obložkové zárubne sa osádzajú po dokončení stavebných otvorov, po zhotovení omietok, maľby, obkladov a po položení podlahy (plávajúcej podlahy, dlažby, koberca). Správnosť rozmerov stavebných otvorov doporučujeme kontrolovať v priebehu budovania hrubej stavby. Montáž obložkových zárubní doporučujeme zveriť do rúk vyškoleným stolárom.